Hubertus 2021

HUBERTUS to tradycyjne święto myśliwych, jeźdźców i leśników. Nazwa pochodzi od świętego Huberta (patrona myśliwych, leśników i jeźdźców), którego wspomnienie liturgiczne w Kościele katolickim obchodzone jest w dniu 3 listopada.

W roku 2021 nasze Koło uroczystość tę obchodziło w dniu 6 listopada.

Wydarzenie rozpoczęło się uroczystą Mszą Świętą, którą odprawił Ojciec Damian, proboszcz Parafii Matki Bożej Fatimskiej we Włocławku.

Po zakończeniu Mszy Świętej, Koleżanki i Koledzy myśliwi, zarówno członkowie Koła, jak i zaproszeni goście, udali się do naszego Domku Myśliwskiego w Adaminowie. Prezes Koła, Kolega Kazimierz Braun serdecznie powitał wszystkich wszystkich przybyłych i razem z Łowczym Koła – Kolegą Pawłem Bogdanowiczem – przedstawił sprawy organizacyjne. Polowanie zaplanowano w godzinach od 8:00 do 14:00, natomiast terytorialnie objęło zasięgiem obszar obu naszych obwodów – 231 i 232.

Prowadzący polowanie – Łowczy Koła, Kolega Paweł Bogdanowicz – przypomniał podstawowe zasady bezpieczeństwa, dopełnił formalności i przedstawił gatunki do pozyskania (zwierzyna gruba, zwierzyna drobna, drapieżniki), jednocześnie życząc wszystkim udanych łowów.

Po polowaniu…

Królem POLOWANIA HUBERTOWSKIEGO 2021 został Kolega – Ryszard Falkowski. Gratulujemy!

Przed pożegnaniem, wszyscy uczestnicy HUBERTUSA 2021 zorganizowanego przez nasze Koło Łowieckie zostali zaproszeni na uroczysty poczęstunek.

Mamy nadzieję, że POLOWANIE HUBERTOWSKIE 2021 będziemy wspominać jako udane, zarówno pod kątem czysto łowieckim, jak i co nie mniej istotne – w kontekście integracji środowiska, dla którego sprawy polskiego łowiectwa są ważne.

Serdecznie dziękujemy Wszystkim uczestnikom – zarówno członkom naszego Koła, jak i zaproszonym gościom, za udział i poświęcenie części swojego, jakże cennego czasu, na sprawy związane z łowiectwem oraz kultywowanie tradycji myśliwskich!

Darz Bór!