Kolejna chłodnia kontenerowa!

Z uwagi na niezwykle skomplikowaną sytuację związaną z faktem, iż wirus ASF zajmuje kolejne obszary terytorium naszego kraju, Koła Łowieckie, w ramach dobrej współpracy z Inspekcją Weterynaryjną, dokładają wszelkich starań, aby polowania były maksymalnie efektywne oraz spełniały wymagane prawem standardy bezpieczeństwa biologicznego. Szczególnie dotyczy to obszarów objętych restrykcjami:

  • obszaru zagrożenia (kolor niebieski na mapie ASF kraju),
  • obszaru objętego ograniczeniami (kolor czerwony na mapie ASF kraju),
  • obszaru ochronnego (kolor żółty na mapie ASF kraju).

Na ten moment, obwody dzierżawione przez nasze Koło nie znajdują się w żadnym z tych, objętych restrykcjami, obszarów. Niemniej, nie można wykluczyć, iż w przyszłości sytuacja ta ulegnie zmianie i będziemy musieli zmierzyć się z pewnymi utrudnieniami w prowadzeniu gospodarki łowieckiej.

Zapobiegawczo, w celu bezkolizyjnego wejścia naszego Koła w nową rzeczywistość (o ile wirus ASF dotrze do naszego powiatu), Powiatowy Lekarz Weterynarii we Włocławku zakupił i przekazał nam (nieodpłatnie) chłodnię kontenerową w celu wykorzystania jej przez myśliwych do przechowywania tusz dzików (do czasu uzyskania wyników badań laboratoryjnych umożliwiających normalne ich zagospodarowanie).

Obecnie trwają prace związane z właściwą, zgodną z wytycznymi prawa, instalacją obu chłodni – pierwszej, o czym już pisaliśmy – zakupionej przez nasze Koło i drugiej, użyczonej przez Powiatowego Lekarza Weterynarii we Włocławku.

Darz Bór!